Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Proszę o pomoc - wspomaganie kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Proszę o pomoc - wspomaganie kierownicy

    Pierwszy sierpnia mi pasi ale 8-go będę poza krajem :x
    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
    Octavia 2 Elegance 1.8TSI

  • #2
    Proszę o pomoc - wspomaganie kierownicy

    witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników, proszę o pomoc ciężko działa wspomaganie kierownicy w octavii 1,9 tdi 110 KM combi. Jak to działa: gdy rano zapalam samochód, czyli jak jest zimny wspomaganie działa jak "malina" tzn. leciutko i wszystko jest super, po przejechaniu dosłownie 2 do 3 kilometrów, wspomaganie działa już ciężej i pewnie wytłumaczyłbym to sobie jakoś że tak ma być, ale przy gwałtownym ostrym skręcie przy większej prędkości dosłownie czuć że trzeba użyć dużo więcej siły i to dwoma rękami. ponadto jak się skręca do końca przy bardzo małej prędkości przy końcu skrętu kierownicą też czuć znaczny opór. Generalnie po rozgrzaniu silnika na suchym asfalcie bardzo ciężko jest obrócić kierownicę jedną ręką, zawsze muszę sobie wspomóc drugą ręką i to mnie martwi. Dodam, że zmieniłem płyn na febi zielony czy żółty, pompa kompletnie nie jęczy cicho chodzi, z maglownicy nic nie cieknie, ze zbiorniczka nie ubywa płyn wspomagania i układ był odpowietrzany wielokrotnie. Proszę o pomoc co padło???

    Komentarz


    • #3
      W jakim stanie jest pasek klinowy i jego napinacz? Ten pasek napędza także pompę wspomagania.
      Octavia

      Komentarz


      • #4
        wszytkie paski łącznie z rozrządem wymieniłem, naciąg też prawidłowy, jak kiedyś zmieniałem pasek to najgorzej było go założyć napinacz był napięty że trzeba było dwóch ludzi do pomocy

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez radan0
          zmieniłem płyn na febi zielony czy żółty
          Płyn zalany o takich właściwościach, jak powinien być?
          Octavia

          Komentarz


          • #6
            Dołączam prośbę o odpowiedź paski, płyny,wsio wymienione... a tu dalej nie działa jak powinno

            Komentarz


            • #7
              stawiam na pompę- podmień od kogoś jeśli nie chcesz kupować od razu
              www.k-mot.pl
              Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
              Autoholowanie.
              Robert Kulma

              Komentarz


              • #8
                robekcool powiedz mi jaką pompę mam zastosować do ASV bo mechanory mówią dziwne rzeczy każdy coś innego ponoć ważna jest odległośc flanszy np 1J0422154 ???? i właśnie jaka litera

                Komentarz


                • #9
                  od 2 tygodni rowniez walcze z tym problemem, pomoze ktos? jaka cena orientacyjna jest pompy?

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam. Co powiecie na taki pyzypadek jaki mam ja: wracalem raz do domu w polowie drogi wspomaganie przestalo dzialac, swiatla na desce przygasly i kontrolka od akumulatora pali sie caly czas. Dodam ze nawet po zmianie aku jest tak samo.
                    Co tu robic?
                    Poratujcie koledzy.
                    Dziekuje.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak Ci się pali lampka akumulatora to znaczy, że nie masz ładowania. A to może znaczyć że coś się dzieje z alternatorem.
                      Ale to chyba nie ten temat i należy go przenieść w inne miejsce.
                      OI, AHF

                      Komentarz


                      • #12
                        wesoły, u Ciebie wygląda raczej jak regulator napięcia
                        Radio: C90r+XDP210EQ
                        Kable:Opt,Skyline,50 mm
                        Wzm:XES M1+FP 1.800
                        Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzieki za szybka odpowiedz. Alternator mialem niedawno sprawdzany i jest ok, ale czemu wspomaganie nie dziala?

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X